piątek, 19 lipca 2013

LIDLOWY WODOODPORNY TUSZ DO RZES - CIEN

Zakupiłam go już jakiś czas temu, ale jakoś nie było okazji żeby go Wam pokazać. Nie pamiętam już ile kosztował (na pewno coś  w granicach dziesięciu złotych). Nie miałam okazji przetestować jeszcze jego wodoodporności nad czym ubolewam. Na pewno zmywa się go dużo ciężej niż zwyklaki. Nie jest jakiś genialny produkt. Niestety to, co mnie mocno rozczarowało to fakt, że się obsypuje. Po wodoodporniaku spodziewałam się większej trwałości. No ale cóż - w tym przypadku cena jest adekwatna do jego jakości.
Dodam jeszcze, że nie wydłuża i nie pogrubia jakoś specjalnie. Ot, takie sobie czernidło.


Pomyślałam, że będę się z Wami dzielić różnymi ciekawymi informacjami, w których posiadanie weszłam poprzez wyczytanie lub zasłyszanie:)


CIEKAWOSTKI

  •  PRZYSMACZKI-ROBACZKI
Wiecie, że 1 gram robaka (bo ciężko tu mówić chyba o "robaczanym mięsie") zawiera tyle samo białka co 1 gram wołowiny i tyle samo kwasów omega co 1 gram ryby? Ponadto robaczki są bogate w witaminy, minerały i teraz pewnie się zdziwicie ... błonnik!!!  (oczywiście wszystkie te parametry zależą od gatunku robaka, jednakże zdecydowana większość może pochwalić się powyższymi osiągami). No i jeszcze jeden plus przemawiający na korzyść robaków - hodowle robaków są bardziej EKO niż bydła czy trzody chlewnej a ONZ upatruje w nich nadzieję na zmniejszenie głodu na świecie. W Warszawie jest już restauracja serwująca posiłki z robaków. Był ktoś? (newsweek,  29/2013)
  •  ROK ROKOWI NIERÓWNY
Na pytanie ile dni ma rok odpowie nam każdy przedszkolak, prawda? Wszyscy przecież wiemy, że 365, tak? Otóż moi mili, na Bali rok liczy sobie dni zdecydowanie mniej, bo 210. Zaskakujące prawda? Szybko policzyłam, że gdybym była obywatelką tejże wyspy to w tym roku obchodziłabym...52 urodziny :).  (Inne drogi, inny świat, W. Giełżyński)Brak komentarzy: